Zboží
  • 0 Kč s DPH
    Detail
  • 0 Kč s DPH
    Detail
  • 0 Kč s DPH
    Detail

Kancelářský nábytek

Kancelářský nábytek do domácí pracovny

12. 12. 2011, 12:35

Pro naši fyzickou i psychickou pohodu je důležité, aby Kancelářský nábytek, zejména pracovní židle, vyhovovala jšem požadavkům. Proto bychom na ní rozhodně neměli příliš šetřit, musí vyhovovat především ergonomickým požadavkům.

Home office - fenomen současnosti

Současný trend - zřízení pracovny v bytě, zaznamenáváme v ekonomicky vyspělých zemích už řadu let. Projevuje se to i na mezinárodních veletrzích nábytku, na nichž světoví výrobci nábytku představují domácí pracovny ve dvou variantách. Jako samostatnou místnost, nebo mobilní pracoviště, kde je vše nezbytné, počítač, tiskárna ap. umístěno v uzavíratelné skříni.

Domácí pracovna

Domácí pracovna má u nás svou tradici. Vědci, spisovatelé, tvůrčí osobnosti se bez ní těžko obešli. Zejména z období první republiky, byla přirozenou součástí rodinných vil a velkých bytů. Domácí pracovnou můžeme označit i dřívější pánské pokoje, které sloužily nejen pro tvůrčí činnost jejich uživatelů, ale i jako místo setkávání s různými kolegy a přáteli.

Z první republiky známe i dámské budoáry, které se v současnosti do našich obydlí vracejí jen zřídka. Jsou to spíše pracovní kouty hereček, moderátorek ap., ale ve většině případů jsou obdobou domácích pracoven mužů, i když třeba v případě módních návrhářek mají poněkud jiný charakter. Ale ani v tomto případě v nich většinou nechybí pracovní stůl, pracovní židle, počítač, fax a jiné nezbytnosti současné doby. Dnes tedy není přílišný rozdíl mezi pracovnou ženy a muže, zejména co se technických vymožeností týká. Jde spíše o osobitost, o výraz individuality.

Kancelářský nábytek do domácí pracovny

Pokud někdo pracuje výhradně doma, neměl by zapomínat na to, že dlouhou dobu sedí u pracovního stolu a na pracovní židli. Proto by měl vzít v úvahu i ergonomii kancelářských židlí i stolů, což se nesporně vyplatí, i když i to něco stojí. Především je nutné vybrat si správný pracovní stůl a kancelářskou židli. Kancelářský stůl musí být dostatečně vysoký, aby byl dodržen požadovaný rozdíl mezi sedací plochou kancelářské židle a výškou stolu, což je optimálně 27 až 29 cm. Výška pracovního stolu by měla být regulovatelná mezi 68 až 76 cm. Zapomínat bychom neměli ani na možnost regulovat sklon pracovní plochy. Snad nejdůležitější pro zdravé pracovní podmínky je kancelářská židle. Dobrá kancelářská židle musí být stabilní a mít možnost regulovat výšku sedací plochy, která by měla být i dostatečně široká.
Zobrazení: 137253 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Vybavení kanceláře - vizitka úspěšnosti vaší firmy. Počet komentářu: 8
Článek: Kancelářský nábytek historie Počet komentářu: 4
Článek: Kancelářské židle Počet komentářu: 2
Poslední diskuze
Článek: Vybavení kanceláře - vizitka úspěšnosti vaší firmy. Počet komentářu: 8
Článek: Kancelářský nábytek historie Počet komentářu: 4
Článek: Kancelářské židle Počet komentářu: 2